MENU  

   

Online  

   

SON DAKİKA  

2. Buluşmaana
Cumartesi, 01 Ocak 2011
DALKOZ PLATFORMU 2.... Devamı...
IMAGE
2.Buluşma
Cumartesi, 29 Aralık 2018
Devamı...
IMAGE
2.Buluşma
Cumartesi, 29 Aralık 2018
  Devamı...
2019 Ramazan Bayrami
Cuma, 14 Haziran 2019
DALKOZ'DA RAMAZAN... Devamı...
IMAGE
3. Buluşma
Cumartesi, 29 Aralık 2018
Devamı...
3. Buluşma ana
Cumartesi, 01 Ocak 2011
DALKOZ PLATFORMU 3.... Devamı...
   

Üye girişi  

   

Sayaç  

1101565
All days
1101565

Your IP: 18.206.48.142
Server Time: 2019-09-17 12:51:27
   

DALKOZ'DA MUHTARLAR TOPLANTISI !

Bayramören'e bağlı 29 köyün Muhtarları Dalkoz'da bir araya geldi. İlçe Kaymakamı, İlçe Komutanı, İlçe Başkanı ve Meclis üyelerinin de katıldığı yemekli toplantıda Köy Muhtarları köylerinin önemli sorunlarını dile getirdi.

 

(Video kalitesini 1080 p yapınız)

 

 

 

 

 

 

DALKOZ'DA RAMAZAN BAYRAMI COŞKUSU !

MELİHA ÇELİKKAN VEFAT ETTİ !

Mustafa ÇELİKKAN'ın (Potuk) eşi Meliha ÇELİKKAN bu gün vefat etmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet kederli ailesi ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun. 27/03/2019

(Cenazesi Cuma günü öğle namazını müteakip Dalkoz'da toprağa verilecektir.)

 

DÜĞÜNÜMÜZ VAR DAVETLİSİNİZ !

Başak Özsoy ile İsmail Güvendiren evleniyor. 06.04.2019 Cumartesi saat 19:00'da yapılacak olan düğün törenine tüm Dalkoz'lular davetlidir. 

MEVLİDİMİZ VAR DAVETLİSİNİZ !

24 Mart 2019 Pazar günü Öğle namazını müteakip Memiş Çöllü'nün mevlidi şerifi vardır. Tüm Dalkoz'lular davetlidir. 
Adres : Altay Çeşme Mah. Metem Sitesi Sarı Cami yanı Yüzevler Maltepe / İSTANBUL
GSM : 0533 464 36 39

YARENLER BULUŞMASINA DAVETLİSİNİZ

Pendik Çankırılılar Derneği tarafından düzenlenen Yarenler Buluşması 17 Mart 2019 Pazar günü saat 19:00 'da yapılacaktır. Pendik Yunus Emre Kültür Merkezinde yapılacak etkinliğe tüm Dalkoz'lular davetlidir Böylesine güzel bir gecede birlik ve beraberlik için el ele verme zamanı …..

PENDİK ÇANKIRI HEMŞEHRİ BULUŞMASI

Bayramören Dernekler Birliği tarafından organize edilen ve Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan Pendik ÇANKIRI hemşehri buluşma gecesine tüm Dalkoz'lular davetlidir. Böylesine güzel bir gecede birlik beraberlik için el ele verme zamanı. …..

EMİNE ÖZİRİ'Yİ KAYBETTİK !

Yoğun bakımda tedavi gören Emine ÖZİRİ bu gün saat 01:00 de vefat etmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet kederli ailesi ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun. 02/03/2019

(Cenazesi Gölcük Değirmendere Merkez Camii'nde ikindi namazı sonrası Başiskele ye bağlı Yeniköy Mezarlığı'nda toprağa verilecektir.)

BİZ EVLENİYORUZ !

Ahmet Kırbıyık'ın kızı Selin Kırbıyık ile Mesut Çiçek evleniyor. 2 Şubat 2019 Cumartesi günü Ankara Sandık Kokteyl ve Düğün Salonu'nda saat 19:00 da yapılacak düğün törenine tüm Dalkoz'lular davetlidir.

 

HURMA ABLAYI KAYBETTİK !

Necmi Kazan'ın annesi Hurma KAZAN bu gün saat 17:00 de vefat etmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet kederli ailesi ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun. 27/02/2019

(Perşembe günü saat 24:00 de Yüz evler'den Köye araç kalkacak, cenazesi Cuma günü öğle namazını müteakip Dalkoz Mezarlığı'nda toprağa verilecektir.)

8. Kurşunlu Bal Festivali

DALKOZ TANITIM -1-

TOPLU SMS SİSTEMİNE GEÇİLDİ !

Dalkoz Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Toplu SMS Sistemine geçti. Dalkoz ile ilgili önemli gelişmelerin anında cep telefonu mesajıyla duyurulduğu sistem başlatıldı. Cenaze, düğün, toplantı vb. haberler artık anında cebinizde. Ayrıca daha önceki dönemlerde yapılan Dalkoz Telefon Rehberi'nin güncellenmesi ve kitapçık haline getirilmesi çalışmaları devam ediyor.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Dalkoz Köyü'nden Muhtar Adayları belli oldu. Tüm adaylara başarılar diliyoruz.

Yolu olmadığı için bu bölgeye ulaşım imkansız gibi. Kullanıldığı yıllarda bu mağaraya 500 ile 750 büyük baş hayvan rahatlıkla sığarken bu gün bir insanın bile içeri girmesi çok zor. Eskiden bu mağaraya insanlar altınlarını ve mallarını saklarken bu değerli mallar zehirli yılanlar tarafından korunuyordu. Mallar üzerinden alınan Öşür vergisinden kurtulmak veya daha az ödemek için köylüler bu mağaraya hayvanlarını saklıyorlardı. Hazine arama işleri ile uğraşan bir gurup insanın bu mağarada da arama yaptıkları ve bir miktar altını alıp gittikleri bilinmektedir. Yerden çıkan içme suyu ve yanardağların püskürttüğü lavlara benzeyen toprağın rengini ise mutlaka görmek gerekiyor. Mağaranın gerek giriş, gerekse çıkış kapıları uçuruma bakıyor.

 

 

 

ENGLISH (GIAOUR CAVE)

 

 

 

 

DALKOZ NİHAYET ÇOCUK PARKINA KAVUŞTU !Dalkozlu çocuklar uzun süredir özlemini çektiği çocuk parkına nihayet kavuştu. Dalkoz Cami'sinin üst tarafında, resmi kayıtlarda da "Köy Meydanı" olarak geçen bölüme yapılan çocuk parkı 3 kaydırak ve bir salıncaktan oluşmakta. Yaklaşık 70 m2 lik bir alanı kaplayan yeni çocuk parkının tüm Dalkozlu çocuklara ve annelerine hayırlı olmasını diliyoruz.

 

DALKOZ TANITIM VİDEOSU BÜYÜK BEĞENİ KAZANDI !

Dalkoz'un havadan çekilen görüntüleri ve kısa da olsa köyü tanıtan video sosyal medyada büyük beğeni topladı. Tanıtım videosunun İngilizce versiyonu da çok yakında yapılacak ve köyün tanıtımında büyük rol oynayacak gibi görünüyor. -----

TOPLU SMS SİSTEMİNE GEÇİLDİ !

Dalkoz Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Toplu SMS Sistemine geçti. Dalkoz ile ilgili önemli gelişmelerin anında cep telefonu mesajıyla duyurulduğu sistem başlatıldı. Cenaze, düğün, toplantı vb. haberler artık anında cebinizde. Ayrıca daha …..

40 YIL SONRA DALKOZ'DA BİR KÖY DÜĞÜNÜ !

Ufuk Kutluk ve Serpil Birci muhteşem bir köy düğünü ile dünya evine girdiler. 40 Sonra gerçekleşen köy düğününde davetliler gönüllerince eğlendiler. Havai fişekler ve yerel sanatçıların coşturduğu eğlencede bir de dev pasta kesildi.  …..

8. KURŞUNLU BAL FESTİVALİ KUTLANDI  !

Kurşunlu Belediyesi tarafından bu yıl 8. düzenlenen festivale çok sayıda davetli katıldı. Oğuz Yılmaz'ın da sahne aldığı festivalde yerel sanatçılar ve mahalli oyunlara da yer verildi. .....

DALKOZ'DA ATV ÇILGINLIĞI

Özellikle yeni köye uzak bölgelerde bulunan bağ ve bahçelerin bakımı ve mevcut yüklerin taşınmasında büyük ölçüde bu araçlardan yararlanıyorlar. Bayramören ilçesine alış-veriş için veya komşu köylerde okutulan mevlidlere gitmek için de yine bu kullanışlı vasıtalardan yararlanılıyor.

 

 

DALKOZ PLATFORMU 2. BULUŞMASI İSTANBUL'DA GERÇEKLEŞTİ !

Dalkoz Platformu 2. Toplantısı İstanbul Küçükyalı Şato Plus'da gerçekleşti. 09 Aralık Pazar günü saat: 09:30 'da İstanbul Küçükyalı Şato Plus'da verilen kahvaltıya çok sayıda davetli katıldı. Buluşma toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. -----

DALKOZ PLATFORMU 3. BULUŞMASI ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİ !

Dalkoz Platformu 3. Toplantısı Ankara Bahçelievler'de gerçekleşti. 23 Aralık Pazar günü saat:09:30 'da Simit Dünyası'nda verilen kahvaltıya çok sayıda davetli katıldı. Hoşça vakit geçirilen toplantı Tavla Turnuvası ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. -----

DALKOZ'DA ATV ÇILGINLIĞI !

Gerek fiyatının uygunluğu, gerekse kullanım kolaylığı ve ekonomik yakıt tüketimi nedeniyle ATV'ler Dalkoz'da büyük ilgi görüyor. Sayıları şimdiden 20 ye yaklaşan ATV sahipleri, bu araçlarla yürüme ve yük taşıma derdinden kurtuluyor. -----

GAVUR AMBARI !

Dalkoz ile Belenli (Melan) Köyleri arasında sarp kayalar arasına gizlenmiş esrarengiz bir mağara! 250 Yıllık bir geçmişe sahip bu mağara, Osmanlı döneminde bu bölgede yaşayan insanların değerli mallarını sakladıkları bir sığınak vazifesi üstlenmiştir. …..

   
© DALKOZ 2002